Vaimne kurnatus: meditsiinis ja avalikus sektoris on need näitajad keskmisest kõrgemad
Depressiooni tunnuseid esines keskmisest enam väikeettevõtete ja keskmise suurusega ettevõtete töötajatel, selgus Peaasi.ee emotsionaalse enesetunde testi tulemustest. Haridustöötajate tulemused olid aga üsna üllatavad.
Igas töökollektiivis peaks olema inimene, kes suudab märgata kolleegide vaimse tervise raskusi
Foto: Pexels.com
„Üllatuslikult olid haridustöötajatel, eelkõige lasteaia töötajate tõttu, keskmisest oluliselt madalamad näitajad nii depressiooni kui ka ärevuse tunnuste osas võrreldes teiste sektoritega,” selgitas Peaasi.ee tegevjuht, kliiniline psühholoog Anna-Kaisa Oidermaa.
Eesti tööandjad koguvad vaimse tervise, riskikäitumise ja muud sarnast infot, sageli paraku unustades nii mõnedki kriitilise tähtsusega asjaolud. Loe siit kasulikke soovitusi selliste andmete eesmärgipäraseks ning eetiliseks kogumiseks ja kasutamiseks.
Õpetlik juhile: milliseid vigu töökeskkonnas vältida
Sotsiaalkindlustusameti endine töötaja võitles endale kohtu kaudu välja ligi 10 000 eurot seoses sellega, et ta põles tööl läbi. Kohtuasjas vaieldud detailid ja saadud õppetunnid peaksid äratama kõikide juhtide ja ettevõtjate tähelepanu.
Puhkuste hooajal tuleks mõelda, millist hinda maksab organisatsioon, kus inimesed on väsinud nii vaimselt kui füüsiliselt. Kõik vajavad puhkust – ka juhid, kirjutab Elisa suhtekorraldusjuht Marika Raiski.
Vaimse tervise olukorda tööl hindasid vastajatest 44% üsna heaks ning vaid 13% väga heaks, mis paistab olema üks kriitilistest põhjustest, miks inimesed ei ole rahul oma tööeluga.
Töö- ja käsundussuhe on enam levinud viisid teenuse osutamiseks ja töö tegemiseks ning tasub teada, et need on sisult erinevad õigussuhted ning seetõttu on ka lepingud erinevad.