Tööturg muutub: oluline on vanuses näha mitte takistust, vaid lisaväärtust
Küsimus ei ole enam selles, kas vanemaealised jäävad kauemaks tööturule – see on juba toimunud. Küsimus on selles, kuidas me tööandjatena oskame ja suudame arvestada uue olukorraga, kirjutab BDO Eesti personali- ja värbamisteenuste juht Anu Prandi.
BDO Eesti personali- ja värbamisteenuste juht Anu Prandi
Foto: Ardo Kaljuvee
Viimastel aastakümnetel on tööjõuturul toimunud olulised nihked. Tööandjate jaoks tähendab see vajadust muuta seniseid hoiakuid ja protsesse, kirjutab BDO Eesti personali- ja värbamisteenuste juht Anu Prandi.
Pensionäride tööturul hoidmine annaks neile võimaluse eneseteostuseks, leevendaks tööealiste inimeste töökoormust ning võimaldaks meil ühiskonnana ka lapsevanematele vajalikku paindlikust pakkuda, kirjutab Merilin Piipuu arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
“Paindlikuma tööaja kokku leppimise võimaldamine töösuhetes on viimase 10 aasta parim uudis. Seda vajavad tööandjad, aga küsivad ennekõike töötajad,“ selgitab Eesti Tööandjate Keskliidu volikogu liige ja tööturu töörühma juht Ain Käpp.
Töö- ja käsundussuhe on enam levinud viisid teenuse osutamiseks ja töö tegemiseks ning tasub teada, et need on sisult erinevad õigussuhted ning seetõttu on ka lepingud erinevad.