Majanduse elavnemine võib sinu parimad töötajad ära viia. “3 soovitust, et nii ei juhtuks”
Majanduse elavnemine aktiveerib ka tööturgu, mis tähendab, et tipptegijad lähevad liikvele ja konkurents kasvab, selgitab palgateadlikkuse ekspert ja koolitaja Irene Annus.
Kuigi pankade ökonomistid teatavad ettevaatlikult optimismist ja prognoosivad majanduse vaikset elavnemist, ei tähenda see tööandjatele ja tööotsijale võrdselt lahedamat hingetõmbeaega. Majandustsüklid mõjutavad tööturgu erinevalt ning nii tööandjad kui ka tööotsijad peavad õigel hetkel õigesti tegutsema. Aga kuidas siis?
Ebakindlus Eesti majanduses ja kriisid panevad meid muu hulgas tegema ka oma palga inventuuri. Vaatame, kuidas selles olukorras oma väärtust tööandjale tõestada ja palgatõusu küsida.
Tuleviku töös ei ole enam palgasaladust, sest palgasüsteemid on läbipaistvad ja õiglased ning need motiveerivad nii ettevõtet kui töötajaid. Kas aga leiame selleks julgust, et neid pöördelisi muutusi päriselt ellu viia? Artiklis jagab autor oma kogemusi tasusüsteemi loomisest.
Siit leiad ka ekspertide kommentaarid ja soovitused tööandjatele!
Keskmine palk oli kõige kõrgem Tallinnas ning Harju ja Tartu maakonnas 2025. aasta esimeses kvartalis ning palgad kasvasid enim Tartu ja Ida-Viru maakonnas, näitab värske palkade analüüs.
Palgaootusi mõjutavad inimeste harjumused, sotsiaalmeedias nähtu-kuuldu või elukalliduse kasv, mistõttu töötajate palgaootused võivad tööandja võimalustest kaugele ette kihutada.
Töö- ja käsundussuhe on enam levinud viisid teenuse osutamiseks ja töö tegemiseks ning tasub teada, et need on sisult erinevad õigussuhted ning seetõttu on ka lepingud erinevad.